Тютюнопроизводители и животновъди от Южна България излязоха на протест. Около стотина души блокираха за кратко пътя от Свиленград за село Пъстрогор. Недоволството на земеделците е заради решения на Консултативния съвет в Министерство на земеделието. Според производителите решенията ги ощетяват финансово и националните доплащания се разпределят несправедливо.
Измежду протестиращите имаше и тютюнопроизводители от шуменско. Хората недоволстваха и срещу гръцка фирма, която е изкупила тютюна им, но не е заплатила за него. Те заявиха, че ако не получат парите си до края на месеца ще отидат да протестират пред компанията в Гърция. В знак на недоволство земеделците запали големи бали с тютюн. Протестиращите остават в стачна готовност.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите