Безплатните прегледи за рак на гърдата продължават в Университетската болница „Свети Георги“ в Пловдив. По време на предната кампания, която се състоя през месец ноември миналата година, са прегледани и консултирани над 300 жени. При 10 от тях са открити доброкачествени образувания, а две от пациентките са диагностицирани с злокачествени образувания.
В момента в България пациентките сами решават кога и дали да отидат на профилактичен преглед за скрининг на рак на гърдата. Мамографските изследвания се препоръчват едва след 40-годишна възраст, а преглед при гръден хирург – веднъж в годината. Направленията от личните лекари обаче не стигат и понякога това е причината някои жени да отлагат или да се откажат от скрининг. Безплатните прегледи ще се извършват всеки делничен ден в Клиниката по гръдно-коремна хирургия на Университеската болница.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите