ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Работници излязоха на спонтанен протест в Търговище

bnt avatar logo от Денислава Атанасова
A+ A-
Чете се за: 00:31 мин.
У нас

Трудови неуредици изкараха спонтанно на протест над 50 работници от завод за кабелно автооборудване в Търговище.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Те поискаха среща с ръководството на Инспекцията по труда, което е сигнализирано за нередностите.

„Зенон България" прекратява дейността си в Търговище от началото на април. Работниците са освободени, текат предизвестия, но фирмата им дължи заплати за близо два месеца. Настояват да им бъдат изплатени още годишните отпуски от предишните две години, както и ваучери за храна.

Директорът на ГИТ Галина Градинарова обясни, че ще бъдат издадени предписания и актове на работодателя. След закриването на българо-турската компания "Зенон" ще бъдат освободени около 380 работници.


Галина Градинарова, директор на Инспекция по труда, Търговище: В момента на всички работници, които са били на работа, са връчени предизвестия, че ще бъдат съкратени от 7 април, в момента вие трябва да ходите на работа, за да не бъдете уволнени дисциплинарно. Инспекцията по труда ще даде както предписание , както ще състави актове за забавяне на заплатите ви, но заплатите могат да бъдат изплатени единствено от вашия работодател, другият начин е търсенето им по съдебен ред.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?