Съвместното учение проверява готовността ни за реакция заради миграционния натиск. Днес се извършва подготовка и тренировъчни действия за учението, което започва утре. След приетите в парламента промени, военните вече могат да охраняват държавната граница заедно с Гранична полиция.
Днес ще се проведе подготовката и първоначалните тренировъчни действия за съвместното учение на Министерството на вътрешните работи и Министерството на отбраната „Граница - 2016", което ще започне на 5 март (събота) в зоната за отговорност на ГПУ-Петрич.
Учението цели координиране на съвместните действия между силите и средствата на МВР, МО и Българския червен кръст, както и поддържане на готовността за реакция в условия на евентуален засилен миграционен натиск и съобразно новоприетите изменения в Закона за отбраната и Въоръжените сили на Република България.
Тренировките бяха разпоредени по време на правителственото заседание в
сряда от премиера Бойко Борисов. Учебната тревога за защита на границата
идва на фона на усложняващата се обстановка на гръцко-македонската
граница. За момента няма сериозен миграционен натиск, както по браздата
ни с Гърция, така и по тази с Македония. За учението са уведомени
съседните страни и партньорите от НАТО.
Шофьорът, причинил катастрофата край Телиш, съжалява за случилото, направил всичко възможно да избегне удара
Срещу 8000 евро: Плевенският съд пусна на свобода шофьора на тир, причинил фаталната катастрофа край Телиш
В Плевен започна делото срещу шофьора на тир, който уби анестезиолога Цветан Костадинов
Над 1200 снегопочистващи машини са били на терен през последните 24 часа