Международният фестивал по гимнастика за деца,девойки и юноши „Дунавска перла” в Русе вече има талисман. Това е мечето Лулу, а тази година лице на състезанието ще бъде едногодишната Силвия, дъщерята на най-успешната ни гимнастички в последните години русенката Силвия Митева.
Тази година клуб Акро празнува 25 години, а международният фестивал „Дунавска перла”, който организират заедно с клуб „Локомотив”, ще се проведе за 10-и път. И затова решили да направят нещо по-специално – да си намерят талисман. След дълго търсене се спрели на мечето Лулу, което идва чак от Уганда и в превод от суахили името му означава „перла”.
Силвия Дивчева - Митева – треньор в Спортен клуб АКРО
„Спряхме се на тази мечка, защото много ни хареса. По принцип ние използваме много синия цвят и за клуба, и за състезанието. Тя е със сини очички и решихме да е мечката.”
А за другия талисман не се оглеждали много, защото малката Силвия показала интерес към топката и бухалките още преди да проходи, а на фотосесията днес - и артистичност. На 11 и 12 ноември тя и мечето Лулу ще посрещнат в Русе състезатели по акробатика, спортна, художествена и масова гимнастика от рекорден брой държави – 14.
Силвия Дивчева - Митева – треньор в Спортен клуб АКРО
„Форматът на състезанието е различен, няма такива състезания, в които да се комбинират различните видове гимнастически спортове. И за самите състезатели и треньори, даже и за съдиите е много интересно."
Международният фестивал „Дунавска перла” започва от 8,30 часа на 11 ноември в зала Булстрад Арена в Русе.