Забраниха ползването на питейна вода за напояване на земеделски земи и поливане на зелени площи в населените места в община Дупница.
В селата с недостиг на питейна вода ще се въведе режим на водоснабдяването, като графикът ще бъде съобщен на жителите. Забранява се и ползването на питейна вода за промишлени нужди, миене на улици и коли. Кметоввете и кметските наместници ще следят за спазването на въведеното ограничение.
Нарушителите ще бъдат глобявани, като санкциите са от 250 до 500 лева съгласно Наредбата за обществения ред и опазване на общинските и други имоти за общо ползване на територията на общината.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Евтаназирани са всички животни от фермата в Първомай, в която беше установено огнище на шарка
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността Баба Алино
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет