Областната агенцията по безопасност на храните в Благоевград започва проверки за нерегламентирана продажба на месо преди Великден. В момента приоритет са инспекциите на плодове, зеленчуци и яйца, но преди християнския празник ще се контролира строго търговията с месни продукти.
В някои райони на Пиринския край се предлага месо със съмнително качество и без необходимите документи. До 2013 г. месото от току-що заклани животни висеше на куки в ромския квартал на Петрич и се продаваше на купувачи от южния град и Гърция с 2-3 лева по-евтино за килограм. Проблемът е, че не се знае дали то е проверено и е годно за консумация, както и дали не е от крадени животни.
Инспекторите съветват да купуваме месо само от магазини, където то е подредено зад стъклени витрини и е с ясен произход.