24 българи ще участват на световното първенство по фехтовка за младежи, девойки и кадети в Рияд

Шампионатът за младежи, девойки и кадети стартира днес и ще приключи на 20 април.

българи участват световното първенство фехтовка младежи девойки кадети рияд
07:51, 12.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.

24 състезатели ще представят България на започващото днес световно първенство по фехтовка за младежи, девойки и кадети в Рияд.

На рапира на пътеките в столицата на Саудитска Арабия ще излязат трима състезатели: Виктория Пастърмаджиева, Нина Марковски и Даниел Полишев, водени от треньора Румен Камаджиев.

На шпага ще имаме девет участника: Рахим Рашайда, Александър Костадинов, Васил Ивакимов, Самуел Петканчин, Рая Ягова, Михаела Стефанова, Виктория Велиславова, Боряна Митова и Явор Денчев, с треньори Живко Чавдаров и Димитър Кънчев.

На сабя ще бъдем представени от 12 състезатели: Виктория Витлиемова, Рая Гаджева, Радослав Воденов, Никола Господинов, Станимир Пелов, Виктор Филев, Калоян Пешев, Емма Нейкова, Калина Атанасова, Кристина Миланова, Мариела Георгиева, Николай-Томас Георгиев. Те ще бъдат водени от от Ивайло Воденов.

Световното първенство ще продължи до 20 април.

В първия ден на надпреварата са боевете на рапира с участието на Данаил Полишев, Нина Марковски и Виктория Пастърмаджиева. При младежите заявки за участие са подали 181 рапиристи, а при девойките – 145.

Георги Глушков и Стефка Костадинова бяха посрещнати в Община Пловдив
16:56, 17.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
В Деня на българския спорт НСА и Посолството на Швейцария честваха 130 години от пристигането на швейцарските учители
Чете се за: 01:27 мин.
15 състезатели ще представят България на Световната купа по спортна гимнастика във Варна
16:25, 17.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Георги Глушков, триумфът на Ботев Пловдив за Купата на България и Юлияна Янева в "Арена спорт"
Чете се за: 00:35 мин.
Шарл Льоклер откри уикенда на Емилия-Романя във Формула 1 с най-бързо време в първата тренировка
16:07, 17.05.2024
Ружди Ружди отново спечели титла от световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания
15:15, 17.05.2024
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на двойки в Куршумлийска баня
15:08, 17.05.2024
Стефка Костадинова: Целта ни е да изпратим 42-ма спортисти на Олимпийските игри
15:01, 17.05.2024
Преди летния сезон: Десетки плажове по Южното Черноморие могат да останат без стопани