Нова доставка от 52 800 дози от ваксината срещу COVID-19 на "Астра Зенека" пристигна тази сутрин у нас.
От ранните часове полиция отцепи района, за да премине организацията гладко. Ваксините се приемат за съхранение в складовете на "Бул Био".
След това е създадена организация веднага да бъдат разпределени в 28-те регионални здравни инспекции и приложението им да започне като част от ваксинационния план на страната.
"Астра Зенека": Очакваме да доставим в България следващото количество ваксини два дни по-рано
52 800 не са малко дози. Ваксинационната програма върви добре. Получените тази сутрин дози ще бъдат разпределени още днес към 28-те РЗИ-та в страната, съобщи пред журналисти ръководителят на Националния ваксинационен щаб Красимир Гигов.
Към момента у нас продължава фазовото разпределение на ваксините, "зелени коридори" ще бъдат отворени, когато има достатъчно насищане с дози от препаратите.

Още днес желаещи могат да се ваксинират. 50% от пристигналите днес дози ще бъдат разпределени към лични лекари за участниците от фаза едно до фаза четири, съобщи изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата Богдан Кирилов.
Ние сме заложили сценарий, при който да има гаранция за втората доза, категоричен е той.
Утре се очаква страната ни да получи 21 060 дози от ваксината срещу COVID-19 на "Пфайзер-Байонтек", каза още Кирилов.
Имаме постоянна комуникация с ЕК. От наша страна ще изискваме постоянно и максимално да получава количествата, които сме изискали по договорите с "Астра Зенека", заяви Кирилов.
Сн. БГНЕС
ИИ може да покаже риск от деменция, изследвайки мозъчните вълни по време на сън
Назначиха нов временно изпълняващ длъжността директор на болницата в Силистра
Спешен апел за доброволно кръводаряване отправиха от Центъра по трансфузионна хематология
Удължиха срока за преустановяване на работата на Детското отделение в болницата в Силистра
Гръцките власти откриха телата на загиналите пилоти на двата противопожарни хеликоптера край Атина
Шофьор на автобус пострада при нападение в столичния квартал "Христо Ботев", задържан е 17-годишен младеж
Мащабна кибератака: Откраднаха личните данни на 31 000 юридически лица в Лихтенщайн