От днес Айфеловата кула отново приема посетители след шестдневна стачка на персонала.
Протестът беше срещу начина, по който се управлява и поддържа един от символите на Париж.
Общинската фирма-оператор и синдикатите са постигнали споразумение за прегледи през шест месеца на икономическия модел на управление, хода на инвестициите и размера на приходите. Трудовият спор е довел до загуба на 100 хиляди посещения.
Синдикатите твърдяха, че общинската фирма-оператор подценява стойността на планираните работи за поддръжка и поправка на кулата преди Олимпийските игри през юли.
Метал от конструкцията ще присъства в медалите на победителите.
Синдикатите и управата са договорили до 2031 година за съхранение и поддръжка на Айфеловата кула да бъдат инвестирани 380 милиона евро.
10 години от Брекзит: Великобритания извън ЕС, хаос в политиката и разклатена икономика
Политическата криза в Румъния: Адриан Вещя не получи подкрепа за правителство
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец