Предложи домакинство за мирните преговори за Украйна
Президентът на Беларус Александър Лукашенко предложи домакинство за мирните преговори за Украйна и покани в Минск колегите си Доналд Тръмп, Владимир Путин и Володимир Зеленски. В интервю за американския блогър Марио Нофал, записано на 27 февруари, беларуският лидер посочи, че трябва да има споразумение със Зеленски защото "зад него стои голяма част от украинското общество".
Лукашенко оцени високо усилията на Тръмп за мир в Украйна и в Близкия изток и определи тази политика като "блестяща идея".
Александър Лукашенко - президент на Беларус: "Необходими са преговори. Ако искате елате тук. От беларуската граница до Киев е половин час със самолет. Елате. Тук ще седнем, спокойно, без шум и крясъци и ще се договорим. Затова предайте на Тръмп, че го очаквам тук, заедно с Путин и Зеленски. Ще седнем и спокойно ще се договорим. Ако искате споразумение".
Задържаха руския политик Борис Надеждин, известен с антивоенните си убеждения
Новите санкции срещу Русия на ЕС: От 21-вия пакет отпадат руският патриарх Кирил и олигархът Вагит Алекперов
Външните министри на страните от ЕС обсъждат 21-вия пакет от санкции срещу Русия
Руска атака срещу Киев: Зеленски отново призова за подкрепа за украинската ПВО
Гледайте двата полуфинала и грандиозния финал на ФИФА Световно първенство по футбол 2026 по БНТ