Александър Везенков бе най-резултатен при загуба на Олимпиакос в Белград

08:56, 07.04.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Александър Везенков БК Олимпиакос
Снимка: Българска федерация по баскетбол

Олимпиакос загуби от Цървена Звезда със 79:87 в мач от 33-ия кръг на Евролигата. Българският баскетболен национал Александър Везенков игра отлично и бе най-резултатен за тима си с 16 точки и 8 борби и 3 асистенции за 35:14 минути игра.

Гръцкият гранд поведе с 11 точки в хода на първата четвърт при резултат 28:17, но не успя да задържи преднината си за дълго. Серия от 8 поредни точки позволи на домакините да поведат в зала "Александър Николич" в Белград.

Макар играчите на Георгиос Барцокас да водеха с 2 точки на полувремето, възпитаниците на Душко Иванович наложиха волята си след почивката и заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен за победителите бе Факундо Кампацо с 20 точки.

Въпреки поражението Олимпиакос остава на върха в класирането с актив от 23 победи и 10 загуби. Цървена Звезда заема 10-ото място в подреждането с 16 успеха и 17 поражения.

Основният преследвач на Олимпиакос - Реал Мадрид постигна победа над Байерн със 79:67. В другия мач с участие на български национал Лион-Вильорбан отстъпи на Баскония със 100:120. Дий Бост не успя да помогне на тима си да избегне поражение, макар да отбеляза 12 пункта.