Ансамбълът на България заема седмо място в класирането за многобоя след съчетанията с пет обръча на Световната купа в София

Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева допуснаха грешка в трудната си композиция

Български ансамбъл по художествена гимнастика за жени
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Анна Недкова
21:01, 12.04.2024

Ансамбълът на България заема седмо място за многобоя след изиграване на съчетанията с пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева допуснаха грешки в изключително трудната си композиция. Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева получиха оценка от 34.150 точки, заемайки седма позиция за многобоя в края на първия състезателен ден. Така те се класираха за финала на този уред в неделя.

Лидер в класирането е отборът на Израел с 38.150 точки, пред Италия с 37.050 точки и Бразилия с 35.850 точки. В подреждането следват Франция с 35.000, Испания с 34.450 и Мексико с 34.300 точки. В надпреварата участват 15 отбора.

Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова.

В събота, 13 април, предстоят съчетанията с три ленти и две топки, след което ще станат ясни медалистките в многобоя. Потокът на българките започва в 18:00 часа.