Ансамбълът ни по художествена гимнастика със сребърен медал в Памплона

17:36, 22.05.2022
ансамбълът художествена гимнастика сребърен медал памплона
Снимка: БФХГ, Анна Недкова

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал във финала на три ленти и две топки на състезанието от Световната чалъндж купа в Памплона, Испания.

Отборът ни в състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, София Иванова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Камелия Петрова допусна леки неточности в съчетанието си, но въпреки това оценката от 28.700 точки се оказа достатъчна за второто място в крайното класиране.

Златото във финала пък спечели ансамбълът на Италия с резултат от 29.600 точки, докато бронзът остана за гимнастичките от Азербайджан с 27.550 точки.

За съжаление, във финала на пет обръча българките, водени от Весела Димитрова и Михаела Маевска, допуснаха грешки, които ги оставиха извън призовата тройка.

В тази надпреварата титлата отново стана притежание на отбора на Италия, следван от съставите на Испания и Азербайджан.

Пътят на светините - как мощите на Кирил и Методий достигнаха България за всенародно поклонение
Джамбазки: Няма проблем Македония да започне преговори с ЕС утре, ако тази вечер промени конституцията си