Българският ансамбъл по художествена гимнастика изигра демонстративно двете си съчетания по време на Държавното първенство за девойки младша възраст до 10 години и девойки младша възраст "А" категория в Двореца на културата и спорта във Варна.
Женина Трашлиева, Вая Драганова, София Иванова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Камелия Петрова показаха композициите с пет обръча и две топки и три ленти, с които ще участват на предстоящото Европейско първенство в Тел Авив, Израел.
Това беше и последното изпълнение на възпитаничките на Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева преди те да отпътуват за израелската столица, където ще се проведе шампионатът на Стария континент.
След края на изиграването на съчетанията си националките ни получиха подаръци от домакина на шампионата във Варна - клуб Чар ДКС Варна, откъдето изпратиха родните гимнастички и с пожелания за късмет и успех на първенството в Израел.
Европейското първенство по художествена гимнастика в Израел ще може да проследите на живо в ефира на БНТ 3 в периода 16-19 юни.
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си