Арина Сабаленка е на втори пореден финал на US Open

Двукратната шампионка от Australian Open Сабаленка отстрани Ема Наваро и ще спори с Джесика Пегула за трофея в Ню Йорк.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:12, 06.09.2024
Чете се за: 01:50 мин.
арина сабаленка втори пореден финал open
Снимка:

Поставената под номер 2 Арина Сабаленка се класира за втория си пореден финал на US Open. Беларускинята записа трудна победа с 6:3, 7:6(2) над 13-та в схемата Ема Наваро на "Артър Аш" в четвъртък вечер.

Сабаленка, която загуби мача за титлата миналата година от Коко Гоф, се нуждаеше от 90 минути, за да сломи съпротивата на 23-годишната американка, която за първи път играеше на полуфинал от Големия шлем.

„Работих много здраво върху начина си на мислене по време на мача. Мисля, че направих наистина огромно подобрение в тази посока, и бях стабилна в тези решаващи моменти. Дори и нещата да не вървят добре за мен, аз успявам да вземам правилните неща и да поддържам контрол. Наистина съм горда от себе си", коментира Сабаленка след успеха.

Тя ще се изправи отново срещу американка в тазгодишния финал - поставената под номер 6 Джесика Пегула, която направи обрат срещу Каролина Мухова на полуфиналите и я отстрани след 1:6, 6:4, 6:2. За 30-годишната Пегула това е първи финал на турнир от Големия шлем.

Беларускинята води в директния двубой с 5-2 победи, като последната й е във финала на турнира в Синсинати това лято.

Сърбия връща задължителната военна служба
Треньорът на Беларус: С новия треньор България не допуска голове от статични положения и се защитава много добре