Арманд Дуплантис продължи впечатляващата си серия от победи в овчарския скок и в Диамантената лига в Цюрих

Лициле Тебого спечели спринта на 200 метра.

арманд дуплантис продължи впечатляващата серия победи овчарския скок диамантената лига цюрих
08:37, 06.09.2024
Чете се за: 02:40 мин.

Олимпийският шампион Арманд Дуплантис продължава с победите и в турнирите от Диамантената лига.

В Цюрих световният рекордьор в овчарския скок започна с ниските за него 5.62 метра и прескочи следващия рунд, а в третия оглави отново класирането с 5.82.

Единственият друг състезател с успешен опит на тази височина бе сребърният медалист в Париж 2024 Сам Кендрикс. Двамата не успяха да прескочат летвата на 6.02 метра, но Дуплантис получи победата по критерий. Той остана само с тази непреодоляна височина, докато американецът имаше неуспешен опит и на 5.42 метра.

Къртис Маршал от Австралия допълни челната тройка с 5.72 метра.

Олимпийският шампион Лициле Тебого спечели спринта на 200 метра за мъже от кръга за Диамантената лига в Цюрих.

Тебого преодоля дългата спринтова дистанция с време 19.55 секунди и победи отново сребърния олимпийски медалист Кени Беднарек, който изостана с две стотни и записа личен рекорд. Трети финишира неговият американски сънародник Ериън Найтън с 19.79 секунди.

Тебого, първият африкански олимпийски шампион в спринта на 200 метра в историята, бяга в коронната си дисциплина, след като през уикенда спечели и на 100 метра в Рим. Там той победи бившия световен шампион Крисчън Коулман от САЩ.

Ша'Кари Ричардсън триумфира на 100 метра при дамите. Американката, която остана втора на Олимпиадата зад първата шампионка на Санта Лусия - Джулиан Алфред, този път победи съперничката си с четири стотни разлика и време 10:84 секунди. Трета остана Дина Ашър-Смит от Великобритания с 10.89 секунди.

В Цюрих нямаше условия за световни рекорди, но някои лекоатлети спечелиха с лични върхови постижения. Ямайската състезателка Шиан Салмън победи в бягането на 400 метра с препятствия с най-добро време в кариерата си от 52.97 секунди, а Рошон Кларк постави рекорд за сезона с 47.49 в дисциплината за мъже.

Кенийката Беатрис Шебет пък бе първа на 5000 метра с рекорд за сезона и за Диамантената лига - 14:09.52 минути.