Арсенал демонстрира шампионски манталитет и осъществи зрелищен обрат срещу Борнемут

18:58, 04.03.2023
Чете се за: 02:20 мин.
Арсенал победи с 3:1 у дома Уест Хям в мач от 17-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Арсенал победи Борнемут с 3:2 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Филип Билинг се разписа след 11 секунди игра, а Маркос Сенеси покачи на 2:0. Лондончани стигнаха до обрата с голове на Томас Партей, Бен Уайт и Рийс Нелсън.

Двубоят започна по перфектния начин за "черешките". Филип Билингдаде аванс на гостите на стадион "Емирейтс", след като откри резултата след 11 секунди игра, отбелязвайки втория най-бърз гол в историята на Висшата лига. Рекордът е дело на Шейн Лонг, който се разписа във вратата на Уотфорд след едва 9 секунди.

След почивката възпитаниците на Гари О'Нийл удвоиха аванса си. Маркос Сенеси засече с глава центриране от ъглов удар на Джо Ротуел.

"Артилеристите" демонстрираха борбения си дух и възобновиха равенството, като стигнаха до две попадения в рамките на 8 минути. Томас Партей намали изоставането на "топчиите" с гол от непосредствена близост. В 70-ата минута Бен Уай засече центриране на резервата Рийс Нелсън за 2:2.

Възпитаниците на Микел Артета продължиха да атакуват в търсене на обрата. Удар на Букайо Сака се отби от дясната греда.

С последната атака в двубоя Рийс Нелсън стреля в десния ъгъл на противниковата врата, за да оформи крайния резултат.

Арсенал остава на върха в класирането с актив от 63 точки. Борнемут се намира в зоната на изпадащите, на предпоследната 19-а позиция с 21 пункта.