Челси се наложи над Лийдс, Тотнъм с поражение от Уувърхемптън

18:59, 04.03.2023
Чете се за: 02:17 мин.
челси победи ред бул залцбург спечели група шампионската лига

Челси победи Лийдс с минималното 1:0 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Уесли Фофана отбеляза победното попадение.

През първото полувреме Илан Мелие отрази изстрел на Кай Хаверц, а шут на Жоао Феликс срещна лявата греда.

След почивката лондончани стигнаха до попадение. Уесли Фофана засече с глава центриране от ъглов удар на Бен Чилуел.

Възпитаниците на Греъм Потър записаха втора победа за годината и първа в последните 7 срещи.

Челси заема 10-ата позиция в класирането с актив от 34 точки. Лийдс се намира над зоната на изпадащите. Тимът се намира на 17-ото място в подреждането с 22 пункта.

В друг шампионатен мач Тотнъм допусна минимално поражение от Уувърхемптън с 0:1. Адама Траоре бе автор на решителния гол.

В хода на първата част "шпорите" отправиха три точни удара, но до гол не се стигна. Педро Поро стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

След паузата Хюн Мин Сон взе пример от своя съотборник и също стреля в напречната греда с плътен шут с левия крак от вътрешността на наказателното поле.

Домакините заиграха по-офанзивно в преден план и атаките им се отплатиха в 82-рата минута. Адама Траоре отправи плътен удар, който преодоля Фрейзър Форстър.

Тотнъм остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 45 пункта. Уувърхемптън е 13-и в таблицата с 27 точки.

Останалите резултати:

Манчестър Сити - Нюкасъл 2:0
Астън Вила - Кристъл Палас 1:0
Арсенал - Борнемут 3:2
Брайтън - Уест Хем 4:0

Да проумееш Русия - интервю с Глеб Павловски, сочен като "откривателя на Путин"
Арсенал демонстрира шампионски манталитет и осъществи зрелищен обрат срещу Борнемут