Да се нагнетява напрежение между прокурорите и вътрешното министерство е нездравословно за държавата. Да няма политически натиск над прокуратурата е един от основните принципи в интерес на обществото.
Това заяви председателят на Асоциацията на прокурорите Владимир Николов в "Денят започва".
"Прокурорите не сме политици и ние нямаме намеса в политическия живот на страната, в този аспект бих искал да кажа следното: с министерство на вътрешните работи ние сме естественият партньор срещу борбата с престъпността и в този смисъл да се нагнетява и да се създава изкуствено напрежение е крайно вредно. И то не е вредно за нас, не е вредно за колегите от полицията, то е вредно за обикновените български граждани, които заслужават и очакват от нас резултати в борбата срещу престъпността", каза Владимир Николов.
Вижте още във видеото.
Обвиняемият за убийствата в Угърчин остава в ареста, реши Окръжният съд в Ловеч
Съдът в Бургас остави в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина 18-годишна украинка
Над половината смъртни случаи у нас за 2025 г. са заради болест на органите на кръвообращението, сочат данни на НСИ
БНБ прогнозира забавяне на растежа на реалния БВП през тази и следващата година
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души