Аталанта записа категоричен успех над Олимпик Марсилия и подпечата билетите за Дъблин

Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини постигнаха класическа победа над френския отбор.

23:51, 09.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Лига Европа
аталанта записа категоричен успех олимпик марсилия подпечата билетите дъблин

Аталанта победи Олимпик Марсилия с 3:0 в полуфинален реванш от полуфинала в Лига Европа. "Синьо-черните" се класират за финала с общ резултат 4:1, след равенство в първата среща.

Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини наложиха домакински натиск на стадион "Гевис" в Бергамо. Шарл Де Кетеларе премина противниковия врата, но шутира в гредата от малък ъгъл. Джанлука Скамака пък стреля в напречната греда с глава.

Попадението за домакините дойде след половин час игра. Адемола Лукман стреля извън наказателното поле в долния далечен ъгъл.

След почивката домакините удвоиха аванса си. Адемола Лукман изведе Матео Руджери в наказателното поле. Италианецът стреля по неспасяем начин в горния далечен ъгъл.

В търсене на почетно попадение Жордан Верету стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

Ел Билал Туре направи преднината за тима си класическа в последната минута. Резервата проби по левия фланг и изпрати топката в далечния ъгъл за крайното 3:0.

На финала в Дъблин тимът ще се изправи срещу Байер Леверкузен, който отстрани Рома.

Европейски избори 2024: КП "БСП за България"
Европейски избори 2024: ГЕРБ-СДС