Байерн Мюнхен срази Галатасарай в Истанбул и удължи победната си серия в групите на Шампионската лига

21:40, 24.10.2023
Чете се за: 02:12 мин.
байерн мюнхен срази галатасарай истанбул удължи победната серия групите шампионската лига

Отборът на Байерн Мюнхен записа третия си пореден успех в групите на Шампионската лига през този сезон, след като надигра с 3:1 като гост турския гранд Галатасарай.

За "баварците" това бе 16-а поредна победа в тази фаза на най-престижния европейски клубен турнир, като серията на немския тим започна още през сезон 2020/21.

Срещата в Истанбул започна ударно за момчетата на Томас Тухел, които откриха резултата още 8-ата минута, когато Кингсли Коман беше оставен сам в наказателното поле на противника и с диагонален удар даде аванс на своя тим.

Отговорът на домакините дойде след половин час игра, когато Мауро Икарди беше съборен в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа за 1:1.

В средата на второто полувреме обаче турската отбрана беше матирана, а този път точен за Байерн беше Хари Кейн, който с 11-ия си гол от началото на кампанията върна аванса на своя тим.

Десетина минути пред края на редовното време пък англичанинът влезе в ролята на асистент, подавайки на Джамал Мусиала, който фиксира и крайното 3:1.

По този начин Байерн Мюнхен увеличи преднината си на върха в тази група "А" и вече води с актив от 9 точки, следван от Галатасарай с 4.

Тази вечер предстои да бъде изиграна и другата среща от този поток, в който Манчестър Юнайтед е домакин на Копенхаген.