ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

България е домакин на Европейска клубна купа 2024 по стрелба с лък

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:42 мин.
Спорт

Състезанието ще се проведе на на 5 и 6 октомври на градския стадион в Русе.

българия домакин европейска клубна купа 2024 стрелба лък
Слушай новината

България ще бъде домакин на Европейска клубна купа 2024 по стрелба с лък. В надпреварата в Русе този уикенд ще участват над 100 стрелци от 29 отбора, включващи 18 мъжки и 11 женски състава, сред които личат имената на олимпийски, световни и европейски шампиони.

Състезанието е последен старт на открито от календара за 2024 година на Европейската Федерация по Стрелба с Лък и се провежда благодарение на съвместната организация на Българска Федерация Стрелба с Лък, Община Русе и местния клуб по стрелба с лък Джамбо-2006.

Официалната програма започва с квалификации на 5 Октомври от 9:00 ч., които ще излъчат индивидуалните победители при мъже рекърв и жени рекърв и освен това ще наредят групите за отборните елиминации, които ще започнат в 15:00 ч. на същия ден.

Първите 16 отбора при мъжете и 8 при жените продължават в груповата фаза, където във всяка група където отборите ще се изправят всеки срещу всеки, като първите два от всяка група продължават съответно в преките елиминации на четвъртфинали при мъжете и полуфинали при жените.

В неделя от 09:00 е началото на 1/4 финалите, а финалите за бронз и злато са планирани да се проведат от 10:55 в неделя, 6 октомври и ще бъдат излъчвани пряко в YouTube каналите на Българска Федерация Стрелба с Лък и World Archery Europe.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?