България остана без финалисти в миска на пистолет на европейското първенство по спортна стрелба в Унгария

българия остана без финалисти миска пистолет европейското първенство спортна стрелба унгария
20:34, 01.03.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Двете български двойки - Антоанета Костадинова/Кирил Киров и Мирослава Минчева/Самуил Донков - останаха извън първите осем в крайното подреждане в микса на пистолет по време на европейското първенство по спортна стрелба в Дьор, Унгария.

В надпреварата от предпоследния ден на шампионата родните дуети приключиха с резултати от по 570 точки, които обаче не се оказаха достатъчни за попадане във финала на дисциплината. В крайна сметка Костадинова и Киров финишираха на 14-а позиция, докато Минчева и Донков останаха 16-и.

Утре, първенството завършва с надпреварите на трио пистолети при мъжете и жените, като България ще има участници и в двете състезания.

При дамите в битката за медалите ще влязат Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Адиел Илиева, докато при мъжете ще се включат Самуил Донков, Кирил Киров и Николай Панов.