ДА НЕ

България остана без медал от европейското първенство по карате

22:23, 23.03.2023
българия остана без медал европейското първенство карате

Българският национален отбор по карате кумите приключи без медал участието си на европейското първенство в Гуадалахара, Испания.

След като още вчера олимпийската ни шампионка Ивет Горанова отпадна на старта категория до 61 кг, днес до отличията не успяха да стигнат и другите ни две представителки при дамите - Кристина Свиленова и Ивана Каменова.

В категория до 50 кг Кристина Свиленова претърпя поражение в първия си мач с 1:2 от Лусия Мразова от Словакия, докато при 55-килограмовите Каменова победи на старта Ариане Гонсалес от Кипър с 3:2, но след това загуби с 0:2 от германката Гизем Бугур.

Ивет Горанова, Кристина Свиленова и Ивана Каменова взеха участие и в отборната надпревара при жените, където обаче претърпяха поражение още в първата си среща с 6:15 от състава на Кипър.

При мъжете пък в категория до 60 кг Тодор Нестев загуби с 0:2 от израелеца Ронен Гетбарг в битката за бронзовия медал. Преди това българинът бе записал победа над Бенце Чопу от Унгария с 6:0 и загуба от гърка Христос-Стефанос Ксенос с 0:2.

Григор Димитров ще играе с Александър Зверев във вечерната сесия на централния корт "Филип Шатрие"
08:30, 05.06.2023
Чете се за: 01:17 мин.
Златан Ибрахимович си взе емоционално "сбогом" с футбола пред тифозите на Милан
08:09, 05.06.2023
Чете се за: 02:42 мин.
Кристиян Димитров: За разлика от другите отбори, в Септември не всичко е на всяка цена
23:29, 04.06.2023
Александър Везенков и Олимпиакос започнаха с успех защитата на титлата си в Гърция
23:22, 04.06.2023
Чете се за: 03:10 мин.
Стефанос Циципас си осигури двубой с Карлос Алкарас в четвъртфиналите на "Ролан Гарос"
23:19, 04.06.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Напускащият Карим Бензема остави Реал Мадрид на второто място в Испания (Обзор)
21:29, 04.06.2023
Карлос Алкарас даде само седем гейма на Лоренцо Музети и за втора поредна година ще играе в четвъртфиналите на "Ролан Гарос"
20:54, 04.06.2023
Чете се за: 02:17 мин.
Елина Свитолина и Каролина Мухова се класираха на четвъртфиналите на "Ролан Гарос"
20:50, 04.06.2023
Чете се за: 03:17 мин.