България с 13-о място в мъжката щафета на Световната купа по биатлон в Хохфилцен, нова победа за Норвегия

15:38, 10.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.
владимир илиев антон синапов топ индивидуалното световното биатлон оберхоф
Снимка: БФ Биатлон

Българската мъжка щафета завърши на 13-о място по време на състезанието 4х7.5 км от Световната купа по биатлон, което се проведе в австрийския зимен център Хохфилцен.

Родният квартет в състав Антон Синапов, Владимир Илиев, Константин Василев и Благой Тодев завъртяха една наказателна обиколка на втори пост и използваха обшо 11 допълнителни патрона.

В крайна сметка националите ни завършиха с изоставане от 5:49.7 минути изоставане от първия, като във финален спринт Тодев изпревари Едгарс Мисе в директен спор за 13-ата позиция.

Победител в надпреварата стана щафетата на Норвегия, за която това бе девети пореден успех в отборната надпревара при мъжете в Световната купа. За "викингите" по трасето бяха Ендре Стрьомсхайн, Тарей Бьо, Йоханес Тингнес Бьо и Ветле Сястад Кристиансен, които използваха само 5 допълнителни патрона.

На финала те изпревариха с близо половин минута тима на Франция, а последното място на подиума остана за квартета на Германия.