България ще бъде представена от 24 състезатели в на световно първенство за възрастови групи по скокове на батут, което започва днес в "Арена София" и ще продължи до 26 ноември (събота).
Спортистите ни ще се борят за отличията в олимпийската дисциплина - батут (индивидуално) и още в синхронните скокове във възрастите от деца 11-12 години до младежи и девойки. За шест от тях това ще бъде дебют в шампионат на планетата.
Първи на батута своите комбинации в олимпийската дисциплина - батут (индивидуяално) в групата на 13-14 годишните момичета ще излязат Антония Тодорова, Радост Пеева, Мариана Узунова и Кристъл Стоянова, а при момчетата - Пресиян Вандев.
В снихронните скокове във възраст 11-12 години при момичетата ще ни представят Мирела Косева/Сияна Павлова и Микаела Христова/Преслава Пенчева, а при момчетата ще разчитаме на Цветин Стоянов/Георги Георгиев.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok