България с трето място в отборното класиране на Европейското по бокс за жени в Будва

10:51, 23.10.2022
българия трето отборното класиране европейското бокс жени будва
Снимка: БФ Бокс

Българският национален тим постигна страхотен успех на Европейското първенство по бокс за жени в Будва, Черна гора, след като се нареди на трето място в отборното класиране на шампионата

Нашите момичета спечелиха общо четири медала на шампионата, сред които един златен, два сребърни и един бронзов.

Севда Асенова триумфира в категория до 48 килограма, а със сребърни отличия се поздравиха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг). Станимира Петрова (54 кг) пък грабна бронз. От останалите ни две представителки Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) се нареди девета.

Това донесе на България общо 17 точки в отборното класиране и третото място на Европейското първенство. Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред нашите момичета са само още боксьорките на Украйна с 27.

Росен Христов: Цената на газа през ноември може да падне и под 166 лв.
Весела Лечева: Моята работа е абсолютно прозрачна