България се сбогува с патриарх Неофит. Негово Светейшество почина в сряда. Днес е опелото и погребението на патриарха, както и вторият ден на национален траур в негова памет.
В 9:30 в патриаршеската катедрала Св. Александър Невски ще бъде отслужена заупокойна света литургия.
От 11:30 ще бъде отслужено и опелото, водено от вселенския митрополит Вартоломей, заедно с представителите на поместните православни църкви и архиереите на БПЦ. След което тленните останки ще бъдат пренесени с литийно шествие до храм "Света Неделя".
От 8 часа ще бъдат отворени и пропускателните пунктове за граждани. Те ще могат да влязат от два пункта - на улиците "11 август" и "15 ноември". Хората ще бъдат пропускани след проверка за сигурност.
Вижте още в прякото включване
БАБХ иззе над тон животински продукти без документи на ГКПП „Капитан Андреево“
"Адресът на историята": Столични ученици събират на едно място къщите на бележити българи
Институтът „Ройтерс“: БНТ е телевизията с най-високо обществено доверие в България
Илияна Йотова: Подпалването на дипломатически автомобили го приемам като посегателство срещу България
Една жертва и петима ранени след тежка катастрофа между Якоруда и Велинград