България U21 даде гейм и на Индия, но записа втора победа на световното първенство по волейбол за младежи

15:50, 08.07.2023
Чете се за: 02:20 мин.
българия u21 даде гейм индия записа втора победа световното първенство волейбол младежи

Българският национален отбор по волейбол за мъже до 21 години записа втория си успех на световното първенство в Манама, Бахрейн, след като надигра с 3:1 (25:19, 22:25, 29:27, 25:13) състава на Индия.

Победата гарантира на момчетата на Андреа Буратини едно от първите две места в група "С" и така те със сигурност продължават към втората групова фаза на шампионата в бахрейнската столица Манама.

Мачът срещу индийците започна отлично за "лъвчетата", които в първия гейм контролираха изцяло събитията в срещата и закономерно го затвориха след 25:19 в своя полза.

Втората част обаче далеч не се разви по вкуса на родните волейболисти, които допуснаха състава на Индия да се откъсне в заключителните моменти и така след 25:22 в тяхна полза азиатците изравниха резултата в срещата.

Ключов за развитието на мача обаче се оказа третият гейм, в който нашите пропиляха три точки аванс и края на частта трябваше да отразяват геймболи, но все пак запазиха хладнокръвие и измъкнаха гейма с 29:27.

В четвъртата част пък Александър Николов и компания нямаха никакви проблеми, слагайки точка на спора след 25:13.

По този начин България се изравни с Полша на върха в тази група "С", като двата тима вече имат по два успеха и в утрешния ден ще се изправят един срещу друг в директен спор за първото място. Без значение как ще се развие тази среща обаче и двата състава имат гарантирано място сред осемте най-добри в турнира и участие във втората групова фаза.