България завърши на второ място в класирането по медали на Европейската купа по кикбокс в Хърватия

10:02, 13.02.2023
Чете се за: 01:17 мин.
българия завърши второ класирането медали европейската купа кикбокс хърватия

Българските кикбоксьори завършиха на втора позиция в комплексното класиране по медали по време на първото международно състезание за 2023 г. - Европейската купа в Карловац, Хърватия.

В надпреварата страната ни беше представена от общо 94 състезатели, които участваха в общо 208 игрови категории в различните стилове. Състезанието в Хърватия пък включваше общо 2217 кикбоксьори от 28 страни, разпределени в 215 клуба.

На фона на тази конкуренция българите завоюваха 38 златни, 27 сребърни и 29 бронзови медали, отстъпвайки в крайното класиране по отличия единствено на Унгария.

СК "Масару" се представи най-силно от родните клубове на татамито, след като спечели 17 златни, 12 сребърни и 12 бронзови отличия.

В надпреварата на ринг пък СК "Бултрас Файт Клуб" осигури на страната ни 2 златни и 1 сребърен медал.