Последствия от руски атаки в Киев - това видя председателят на парламента Росен Желязков в рамките на изненадващото посещение в Киев. Той и тримата депутати в българската делегация - депутатите Даниел Митов от ГЕРБ-СДС, Ивайло Мирчев от ПП-ДБ и Станислав Анастасов от ДПС разговаряха с представители на местните власти и с пострадали хора.
Цял жилищен блок в руини. Едва в крайните входове има по един два апартамента, годни за живеене.
"Пострадали са много повече сгради тук, прозорците са изпочупени, вратите", разказва Ирина Чичотка - представител на местната администрация.
Сега жителите на този блок са настанени във временни жилища, напълно обзаведени с помощта на ООН.
"Не мога да ви кажа изцяло за Киев, но в нашия район - Соломенския, от началото на войната са извършени 7 такива атаки", посочи Ирина Чичотка - представител на местната администрация.
Даля Макарова е била тук в деня на атаката.
"Бях вкъщи, на втория етаж, в 7.40 ч. беше ударът. Виждате само за миг всичко се срина, просто за един миг", каза Даля Макарова.
Даля успява да възстанови щетите и сега живее тук.
"Вече си сложих прозорци, без да чакам ремонта на властите. Те обещават да стане нещо за година и половина. Не се знае кога ще стане. Световното дружество на литовците ми изпрати пари", посочи Даля Макарова.
Българската делегация се изправи лице в лице с болката на Украйна. Положиха и венец пред Мемориалната стена на Михайловския площад.
Специални пратеници на БНТ Тоня Димитрова и Борислава Стефанова
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok