Българската федерация по кикбокс изпраща най-успешната си година

българската федерация кикбокс изпраща успешната година
21:55, 15.12.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Българската федерация по кикбокс определи 2021 година като най-успешната за този спорт у нас не само заради големия брой спечелени отличия по големи първенства, а и заради приемането на кикбокса в олимпийското семейство.

През тази година родните таланти в кикбокса са донесли на страната ни близо 500 медала във всички възрастови групи.

Най-голям беше успехът на Европейското първенство за юноши и кадети в Черна гора, където България излъчи 23 шампиони и завърши на второ място в класирането по медали.

Измежди златните медалисти в от шампионата бе и Александра Георгиева, която определи като "прекрасно" представянето на страната ни през годината.

"Изключително успешна година за кикбокса. Като цяло представянето на България беше прекрасно", сподели тя пред БНТ.

11 международни състезания. 23 европейски шампиони. За първи път се случва нещо подобно. Годината беше много тежка за всички спортисти, но с много труд и воля преодоляхме тези трудности и се видяха резултатите.

Клуб "Стар Тийм" от София пък е спечелил най-много отличия през годината и може да се похвали с баланс от 702 победи в 1200 официални срещи.

"Денят започва" на 16 декември: Ще замрази ли парламентът цените на тока и парното?