Българските борци в класическия стил започнаха с победи на еврошампионата в Загреб

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
13:58, 21.04.2023 (обновена)
Чете се за: 01:40 мин.
Семьон Новиков
Снимка: Семьон Новиков, БФ борба

Българските борци в класическия стил започнаха ударно участието си на европейското първенство по борба в Загреб.

Стефан Георгиев стартира с успех в категория 55 кг. Георгиев победи с 9:0 Артьом Деляну от Молдова, и ще се бори на четвъртфинал с двукратния световен и двукратен европейски шампион Елданиз Азизли от Азербайджан.

Абу-Муслим Абаев също се класира за четвъртфиналите след като спечели схватката си с Вирджил Бика от Швеция.

Носителят на пояса „Никола Петров“ Семьон Новиков спечели квалификацията си категорично с 9:0 срещу двукратния бронзов медалист Ханес Вагнер в категория до 87 кг, която е най-многобройната и оспорвана категория на шампионата. Новиков се изправи на осминафинала срещу действащия европейски шампион Турпал Бисултанов от Дания и успя да го победи с 12:3.

На тепиха в Загреб последен в квалификациите се качи Айк Мнацаканян, който е носител на два бронзови медала от европейски и световни първенства. Той спечели битката си в категория до 77 кг с Кевин Купи от Албания с 8:0 точки. На осминафинала по-късно днес той ще се изправи срещу поляка Патрик Беднарз.

Състоянието на Берлускони се подобрява
Корнелия Нинова: Първите две политически сили носят отговорност за успешната формула на управление