Абсолютните европейски шампионки изпълниха отлично композицията си с пет обръча и получиха оценка от 38.950 точки
Ансамбълът на България за жени заема втора позиция във временното класиране за многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока.
Абсолютните европейски шампионки Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изпълниха отлично композицията си с пет обръча и получиха оценка от 38.950 точки (трудност 22.400; артистичност 8.500; изпълнение 8.050). Така възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева се класираха за финала на този уред в неделя.
С разлика от 0.050 точки водач във временното класиране е отборът на Израел, който беше оценен с 39.000. Третата позиция заема Бразилия с 37.750 точки.
Съдия за България при ансамблите, е Християна Тодорова, която днес беше в панела за трудност с уреда.
Утре предстоят съчетанията с три ленти и две топки, след което ще станат ясни медалистите в многобоя и финалистите на отделните уреди.
Състезателките по художествена гимнастика със синдром на Даун участваха на турнира „Олимпия 74“
Невяна Владинова взе участие в среща на Техническия комитет към Световната гимнастика
Дара Стоянова спечели първото контролно състезание на женския национален отбор за годината
Евелин Банев - Брендо да бъде освободен предсрочно, предлага шефът на Софийския затвор
Делото "Епстийн": Модели от българска агенция вероятно са изпращани в САЩ по искане на бизнесмена