Изключително тревожна новина от Велико Търново. Белодробната болница там има опасност още в първите дни на новата година да затвори врати.
Ако това се случи, вероятно ситуацията с овладяването на болните от COVID-19 и тежки пневмонии от цялата област драматично ще се промени.
Сезирала съм всички институции още от миналия месец. Колегите напускат, останалите са безумно натоварени и също напускат.
Реално погледнато, от началото на годината ще останем да работим 2-3 лекари, което е абсолютно невъзможно, обясни в предаването "България в 60 минути" директорът на болницата д-р Денчева.
Условията на работа са много тежки, пациентите са сериозни и натовареността е изключително висока, уточни тя.
Вижте повече подробности в прякото включване на Зорница Илиева
Гледайте повече теми от "България в 60 минути"
Нови дейности по спасяването на танкера "Кайрос", заседнал край Ахтопол повече от седмица
Жители на Смолян излязоха на протест срещу решение за изграждане на фотоволтаична централа
Нови дейности по спасяването на танкера "Кайрос", заседнал край Ахтопол повече от седмица
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно