Изключително тревожна новина от Велико Търново. Белодробната болница там има опасност още в първите дни на новата година да затвори врати.
Ако това се случи, вероятно ситуацията с овладяването на болните от COVID-19 и тежки пневмонии от цялата област драматично ще се промени.
Сезирала съм всички институции още от миналия месец. Колегите напускат, останалите са безумно натоварени и също напускат.
Реално погледнато, от началото на годината ще останем да работим 2-3 лекари, което е абсолютно невъзможно, обясни в предаването "България в 60 минути" директорът на болницата д-р Денчева.
Условията на работа са много тежки, пациентите са сериозни и натовареността е изключително висока, уточни тя.
Вижте повече подробности в прякото включване на Зорница Илиева
Гледайте повече теми от "България в 60 минути"
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)