Бенфика и ПСЖ не успяха да се победят в Шампионската лига

от Вяра Илиева
08:18, 06.10.2022
Чете се за: 03:25 мин.
Лионел Лео Меси ПСЖ

Бенфика и ПСЖ завършиха 1:1 в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

Донарума трябваше да спасява тима си още в 8-ата минута, когато Гонзало Рамош от Бенфика получи невероятен пас и нанесе изстрел във вратата на ПСЖ. Стражът на гостите обаче блесна с невероятно спасяване.

Отново домакините бяха близо до отбелязването на гол в 18-ата минута, когато Давид Нереш отново нанесе добър удар в целта, но Донарума отново спаси.

Лионел Меси показа класата си като в 22-ата минута получи добър пас от съотборник и нанесе много точен и плътен удар, а шанс за вратаря на домакините нямаше. Аржентинецът изведе ПСЖ в резултата и подобри нов рекорд в Шампионската лига. Меси стана първия играч, разписвал се срещу 40 различни отбора в турнира. От тези 40 тима, Меси е отбелязал най-много голове срещу Арсенал (9), като има и 6 попадения срещу настоящия си клуб. Голът бе под номер 127 за Меси в Шампионската лига и той изостава само от Кристиано Роналдо, който има 141 в класацията.

Бенфика стигна до равенство след автогол на Данило, който вкара в собствената си врата в 41-ата минута, след като се опита да изчисти центриране.

ПСЖ започна силно второто полувреме и още в 49-ата минута Ашраф Хакими изпусна добра възможност, а в 50-ата Неймар също не успя да отбележи като неговия удар срещна напречната греда, а топката излезе.

Рафа Силва пък имаше отличен шанс да донесе успеха на Бенфика в 81-ата минута, когато обаче отново блестящият Донарума се намеси и спаси.

В другия мач от групата Ювентус надигра Макаби Хайфа с 3:1 в Торино.

Антоан Рабио вкара два гола за победата на Ювентус у дома. Рабио отбеляза първото попадение в мача в 35-ата минута и четвъртото – в 83-ата минута. Преди това Душан Влахович бе точен за 2:0 в 50-ата минута, а Дин Давид реализира за гостите в 75-ата, правейки резултата 2:1. Анхел ди Мария асистира и за трите гола на домакините от Торино.

Лидери в класирането са Пари Сен Жермен и Бенфика с по 7 точки, следва Ювентус с 3 и Макаби без нито една