Защо бетонираха корените на дървета в центъра на София? След сигнал на организацията "Спаси София" за проблема, от район "Средец" обещаха да намерят решение.
Всички дървета по дължината на ремонта са залети с бетон, изпълнителят е замаскирал проблема като е засипал пръст, 2 дни по-късно бетонът вече е отстранен, но на част от зелената система са нанесени непоправими щети - това заяви Андрей Зографски от "Спаси София". Той попита къде е бил общинският надзор и защо се вярва сляпо на една фирма изпълнител. По думите му глобата трябва да бъде 100 000 лв.
При установяване на некоректно изпълнение нередностите се отстраняват, към настоящия момент нещата са изчистени. По договор ще бъдат нанесени санкции, обектът не е приключил и не е приет, каза Милен Дянков, главен инженер на район "Средец".
Автор: Стела Илиева
Разширяват възрастовата граница за безплатна имунизация срещу човешки папилома вирус
"Моите въпроси за €": Вземат ли такса банките при внасяне на левове по сметка
На Богоявление: В цялата страна спазиха традицията за хвърлянето и спасяването на кръста
Как институциите виждат първите дни на еврото у нас и с какви проблеми се сблъскват хората
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Париж, Лондон и Киев подписаха съвместна декларация за намерения за бъдещо разполагане на сили в Украйна