Без изненади във втория кръг на мъжкото хандбално първенство

шумен локомотив горна оряховица започват победоносно полуфиналните плейофи първенството българия хандбал мъже
Снимка: АРХИВ
20:44, 05.10.2024

Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на мъжкото хандбално първенство.

Защитаващият титлата си Локомотив (Горна Оряховица) нямаше особени проблеми и спечели срещу гостувания НСА с 31:23 в "Арена Бяла", след като взе сериозен аванс през първото полувреме от 16:9 и до края не допусна изненада.

Вицешампионът и носител на купата на България за миналия сезон Шумен 61 също взе солидна преднина преди почивката и се справи със Спартак (Варна) с 30:24 (17:7). Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

В първия си мач за сезона Фрегата (Бургас) постигна категорична победа над Осъм (Ловеч) с 37:27 (18:14) и взе частичен реванш за загубения от съперника плейоф за бронза в предишния шампионат.

Чардафон (Габрово) записа първи успех в кампанията след 35:27 (16:9) над гостуващия Добруджа.

В класирането води Шумен 61 с пълен актив от 4 точки, пред Локомотив (Горна Оряховица) също с 4 точки, Фрегата с 2 точки и мач по-малко, Осъм, Добруджа и Чардафон също с по 2 точки и др.

Станислав Генчев: Допуснахме много нелепа грешка
22:42, 05.10.2024
Чете се за: 01:57 мин.
С човек по-малко Ботев Пловдив надви Левски с гол на Вини Трибуле
21:59, 05.10.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Антъни Гордърн пропсуна дузпа за Нюкасъл в гостуването на бившия му отбор Евертън
Чете се за: 01:25 мин.
Краят на една 182-годишна традиция: конните надбягвания в Сингапур остават в историята
20:25, 05.10.2024
Чете се за: 09:20 мин.
Стефани Стоева се класира за два финала на международния турнир по бадминтон в София
20:21, 05.10.2024
Чете се за: 01:27 мин.