Биатлонистите ни извън първите 80 в индивидуалното в Йостерсунд

17:53, 27.11.2021
Чете се за: 01:35 мин.
биатлонистите извън първите индивидуалното йостерсунд

Българите от националния отбор ни по биатлон за мъже завършиха извън топ 80 в първия старт за сезона в Световната купа - индивидуалната дисциплина на 20 км в шведския център Йостерсунд.

По подобие на жените по-рано днес, и мъжете се представиха лошо в стрелбата, което ги остави далеч от първите места в класирането.

Победител в състезанието стана норвежецът Стурла Холм Лагрейд, който през миналата година завоюва малката световна купа в дисциплината. Днес Лагрейд повали всичките 20 мишени, оставяйки зад себе си носителя на Кристалния глобус в последните три сезона Йоханес Тингес Бьо.

На над седем минути изоставане от победителя, на 81-ва позиция финишира най-добрият българин днес Благой Тодев, който направи три пропуска на огневия рубеж.

Владимир Илиев е 83-ти с шест грешки, Антон Синапов - 108-ми с осем пропуснати мишени, а Димитър Герджиков - 110-ти с цели десет пропуска. Герджиков бе и биатлонистът, който се представи най-лошо в стрелбата от всички 114 състезатели, които застанаха на старт.

Утре в Йостерсунд предстои и първия за сезона спринт при мъжете на 10 км.

Искра Баева и Любомир Нешков: България не обяснява добре позицията си за РСМ
Експерти: Трагедията на АМ "Струма" едва ли е заради пътя, важно е да се установи скоростта