Американският държавен секретар Антъни Блинкен днес е в Полша за разговори по подкрепата за Украйна и задълбочаването на военното сътрудничество между Вашингтон и Варшава.
Ден по-рано американският дипломат посети Киев. Там той отново чу призиви Украйна да получи разрешение за удари в дълбочина на руска територия със западни въоръжения.
Програмата на Антъни Блинкен за днес включва срещи с полския премиер Доналд Туск, с президента Анджей Дуда и с министъра на външните работи Радослав Шикорски. Сред темите е сигурността на източния фланг на Полша. След руската инвазия в Украйна, отбраната се превърна в основен приоритет за страните от източния фланг на НАТО.
През следващата година Варшава ще отдели рекордни разходи за отбрана в размер на почти 48 милиарда долара. В дневния ред на днешните разговори във Варшава е и построяването на първата полска ядрена централа.
Нови санкции срещу Иран: САЩ искат да блокират всички източници на доходи за Техеран
Американските санкции срещу Иран: Тръмп е разговарял със световни лидери да прекратят отношения с Техеран
„Най-голямата финансова офанзива“: Иран в очакване на новите американски санкции
Частично бедствено положение в община Струмяни заради падналите проливни дъждове
Дете е причинило големия пожар в Хасковско, който обхвана 14 хиляди декара