Борис Андреев спечели сребърен медал на Балканския шампионат по триатлон в Румъния

борис андреев спечели сребърен медал балканския шампионат триатлон румъния
Снимка: СКТ „Три Тийм София“
19:20, 05.10.2024

Борис Андреев донесе сребърен медал на България от Балканско първенство по триатлон при мъжете, което се проведе в Изворани, Румъния. Златото спечели Огнян Стоянович от Сърбия, а за бронза се пребори представител на домакините - Феликс Дучампт от Румъния.

Състезанието привлече най-добрите триатлонисти от целия регион, а Борис Андреев показа невероятна издръжливост и умения в трите дисциплини - плуване, колоездене и бягане. С резултат, който го постави на крачка от първото място, Андреев затвърди позицията си като един от водещите
спортисти в България.

Националният състезател спечели сребърен медал от Балканското първенство по триатлон и бронзов медал в Общото класиране.

Тази титла е значително постижение за българския спорт и Българска асоциация по триатлон и е резултат на упоритата работа и отдаденост на състезателя и неговия треньорски екип в СКТ „Три Тийм София“.

Борис Андреев е една от големите надежди за участие в Летните олимпийски игри в Лос Анджелис през 2028 г.

В състезанието участие взеха и част от националния отбор по триатлон младежи – Симеон Бобеков, който завърши на 17-то място при мъжете, Мира Георгиева, която се класира на 9-то място при жените - много добър резултат предвид своята възрастова група и опита на конкурентите в категория Елит.

Чете се за: 01:40 мин.
Антъни Гордърн пропсуна дузпа за Нюкасъл в гостуването на бившия му отбор Евертън
21:27, 05.10.2024