"ГЕРБ настоява да си запази Външно министерство, съгласни сме министър да е и друг човек, не Мария Габриел", заяви в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Той потвърди, че вчера е имал разговор с Кирил Петков, който окачестви като "уютен, приятелски".
"Нечистоплътно представят от ПП нашите срещи и казват, че аз им водя ДПС, а те ми ги водят в кабинета, идват заедно", коментира още Борисов.
Подробности вижте във включването на Милена Кирова
"Преди 9 месеца се разбрахме на ротацията да се разменят - Мария Габриел да стане премиер, а Денков министър на образованието. Ние в този кабинет имаме само едно министерство - на външните работи. Ако не искат Мария Габриел да остане премиер и външен министър, ние ще излъчим друг външен министър - това е единственият вариант. Аз приех да няма никаква ротация на министри, да останат техните министри и областни управители", каза още Борисов.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Президентът Радев за атаката в Сидни: Гласът на хуманизма се заглушава все по-често от омразата и грохота на оръжията
Президентът Румен Радев ще участва в традиционното запалване на свещите за Ханука
Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт"
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
С 20% по-големи кредити са изтеглили българите през първите 9 месеца на годината