Божидар Божилов от Перник е един от двамата задържани българи по аферата с колумбийския кокаин, конфискуван в Италия. Мъжът е издирван от съда в Триест за трафик на 10 килограма кокаин. Ако бъде признат за виновен, Божилов може да получи до 20 години затвор и 260 000 евро.
Софийският градски съд разгледа мярката на Божилов по европейската заповед за арест. Съдът наложи най-тежката мярка - "задържане под стража". Причината - има опасност да се укрие и да извърши нови престъпления.
Задържаха над 4 тона кокаин в Италия: По каква схема е действал мащабният картел с българска следа?
В съдебната зала мъжът заяви, че работи на черно в строителството. Божилов поиска превод на български език на заповедта, тъй като не владее английски и италиански. Според източници, близки до разследването, перничанинът е направил опит да напусне страната през летище София, когато е бил задържан от полицията.
В съдебната зала Божилов каза, че вчера е трябвало да пътува за Италия, заедно с роднини. Целта била да присъства на дипломирането на дъщеря си, която е студентка.
От прокуратурата заявиха, че Божилов е осъден през 2019 година за наркотици и участие в организирана престъпна група. Освен това е известен и на полицията в Италия.
Ограничение в Конституцията за нарастването на външния дълг предлагат от ГЕРБ и "Синя България"
Като "обективен" определиха Седмия доклад за върховенството на закона на ЕК от Правосъдното министерство
Пожар на кораб, нефтен разлив и противодействие на бомби от подводница разиграха на учението "Бриз 2026"
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ
Нова размяна на удари между САЩ и Иран: Атакувани са инфраструктура и кораби в Ормузкия проток