Четири финала за България в първия ден на квалификациите на световното по спортна аеробика за юноши и девойки в Италия

четири финала българия първия ден квалификациите световното спортна аеробика юноши девойки италия
23:18, 20.09.2024

Българските състезатели си осигуриха участие на четири финала след първия ден на квалификациите на 11-о световно първенство по спортна аеробика за 12-14-годишни и в първото световно първенство за юноши и девойки 15-17 години в италианския град Пезаро.

В категория 12-14-години групата на България в състав Стефани Лечева, Неда Запрянова, Мария Вълчева, Виктория Крушарска и Теодора Рибарова зае първо място в квалификациите със 17.700 точки. След тях останаха представителите на Италия и на Китай.

При тройките втори в пресявките са Крушарска, Рибарова и Ива Агова с 18.100 точки, а третата позиция заеха Лечева, Запрянова и Вълчева с 18.000 точки.

При 15-17 годишните финалисти са групата на България Александър Мишинков, Атанас Благоев, Християна Златанова, Кристина Костова и Моника Джамбова, след второ място в квалификациите с 18.500 точки. Те останаха само след представителите на Италия, които бяха оценени с 18.700.

Достойно се представиха момичетата индивидуално в тази възраст и в конкуренция от 68 девойки се наредиха съответно на: 13-о място за Кристина Костова, 17-о за Християна Златанова и 26-о за Моника Джамбова.

Утре предстоят квалификации за останалите категории с българското участие - Атанас Благоев, Александър Мишинков, Стефани Лечева, тройката 15-17 години, Благоев, Джамбова и Костова и смесената двойка Мишинков и Златанова.

Всички финали по програма са в неделя.

Атлетико Мадрид победи Селта Виго преди столичното дерби с Реал
23:56, 26.09.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Късни голове донесоха равенство за Виктория Пилзен в гостуването на Айнтрахт Франкфурт
Чете се за: 01:02 мин.
Олимпийски медалисти отбелязаха 50-годишнината от създаването на СУ "Ген. Владимир Стойчев"
21:15, 26.09.2024