Четворката скул на България завърши на четвърто място на европейското първенство по гребане до 23 години

Българският квартет финишира с време 6:07.20 минути във финал "А".

Снимка: АРХИВ
15:45, 08.09.2024

Четворката скул на България завърши на четвърто място на европейското първенство по гребане за младежи до 23 години в Одрин (Турция).

Българският квартет в състав Христо Нешев, Валис Шунтов, Илиян Стоилов и Стефан Мутич финишира с време 6:07.20 минути във финал "А" на дисциплината и остана на 3 секунди от бронзовия медал, който спечели лодката на Белгия с 6:04.19 минути.

Отборът на Полша (Миколай Кулка, Михал Ранда, Чезари Литка, Даниел Галеза) спечели титлата на четворка скул с време 6:01.59 минути.

На второ място остана Швейцария с 06:03.79 минути.

Станислав Григоров завърши шести във финал "А" на скиф лека категория.

19-годишният български състезател, който се състезава за клуб Локомотив Русе, измина дистанцията от 2000 метра за 7:31.44 минути.

Шампион стана представителят на домакините Халил Кореглу със 7:09.47 минути.

Цветомир Малинов и Иван Янкулов се класираха на 5-о място в дисциплината двойка без кърмчия. Българите финишираха за 6:55.75 минути.

Владимир Ботев и Марио Нейков останаха на 10-о място на двойка скул. Двамата финишираха на 4-о място във финал Б, след като изминаха дистанцията от 2000 метра за 6:43.54.

Моуриньо привлече във Фенербахче сръбски национал от Юве
18:08, 08.09.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Калина Христова и Мария Йовкова спечелиха титлата на двойки на Балканиадата по тенис на маса
18:05, 08.09.2024
Гледайте срещата България - Северна Ирландия от турнира Лига на нациите по БНТ 1 и БНТ 3
17:45, 08.09.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Лора Христова и Милена Тодорова с по две национални титли на шампионата в Банско
17:38, 08.09.2024
Тиери Ньовил спечели Рали Акрополис
17:01, 08.09.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Баскетболната националка Борислава Христова записа първи минути с новия си тим Жирона
16:26, 08.09.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Яник Синер и Тейлър Фриц ще определят шампиона на US Open
16:20, 08.09.2024
Марк Маркес спечели състезанието за Голямата награда на Сан Марино на пистата "Марко Симончели"
16:16, 08.09.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Японецът Аи Огура оглави генералното класиране в Мото 2, след като бе най-бърз в Гран при на Сан Марино.
15:42, 08.09.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Анхел Пикерас записа дебютната победа в Мото 3 в Гран при на Сан Марино
14:45, 08.09.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Станислав Григоров остана шести на европейското първенство по гребане за младежи до 23 г. в Одрин
14:30, 08.09.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Ивайло Андонов в предаването "Зала на славата"
14:12, 08.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.