ЦСКА разби Адмира и в Австрия, следващият съперник е Копенхаген (видео)

цска разби адмира австрия следващият съперник копенхаген видео
21:02, 02.08.2018
Чете се за: 01:08 мин.
Лига Европа

С два гола на Мауридес и един на Жоржиньо отборът на ЦСКА победи Адмира Вакер с 3:1 и се класира за третия предварителен кръг на турнира Лига, където ще срещне датския Копенхаген.

"Червените" имаха комфортен аванс от 3:0 след първия мач и проведоха протоколен реванш, като отново успяха да спечелят и приключат спора с общ резултат 6:1 от двата мача.

Около 4000 зрители изгледаха мача на стадиона в градчето Мария Енцерсдорф край Виена, като близо половината от тях подкрепяха ЦСКА. Около 2000 червени фенове пристигнаха на стадиона от всички краища на Европа и накараха отбора да се чувства у дома.

Срещата започна с груба грешка в защитата на ЦСКА и Доминик Щаркл се озова на стрелкова позиция още в 1-а минута, но Черниаускас спаси.

Минута по-късно Тиаго бе близо до гол за ЦСКА, но останал сам срещу вратаря, подходи несериозно и не успя да изпълни добре прехвърлящ удар.

ЦСКА поведе в 14-а минута с гол на Мауридес, което на практика сложи край на минималната интрига в този двубой. Най-активният в редиците на ЦСКА Жоржиньо проби през центъра, изведе Кирил Десподов на стрелкова позиция, той стреля в десния страничен стълб, а при добавката с тяло Мауридес прати топката в мрежата.

В 53-а минута отново Мауридеш удвои преднината на "червените". Бразилецът се възползва от груба грешка в защита на Цвиршиц, преодоля вратаря и реализира за 2:0.

Попадението свали концентрацията на българския отбор и домакините имаха своите силни минути до края.

В 55-а минута Адмира върна един гол чрез Синан Бакъш, който насочи прецизно топката в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле и реализира първото попадение за австрийския тим от началото на сезона.

Последваха няколко разбърквания в наказателното поле на ЦСКА, но домакините не успяха да се възползват от тях.

В 80-а минута влезлият като резерва Едвин Джеси проби от ляво и подаде към Жоржиньо, който овладя добре в наказателното поле и заби третия гол на ЦСКА.

Адмира Вакер - ЦСКА София 1:3

0:1 Мауридес 14'
0:2 Мауридес 53'
1:2 Бакъш 55'
1:3 Жоржиньо 80'

Още Лига Европа

Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.