Цяла Сирия остана без ток, заради експлозия на газопровод.
Инцидентът е станал в района на столицата Дамаск, като от сирийското Министерство на петрола заявиха, че не изключват да става дума за умишлено предизвикан взрив.
Не се съобщава за пострадали хора. Експлозията е нанесла сериозни материални щети на три важни станции. Работи се по отстраняването на повредата и поетапно възстановяване на електроподаването.
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката