Ковид епидемията у нас затихва. Цялата страна вече е в жълтата зона сочат данните на Националния център по заразни и паразитни болести. Това означава, че заболеваемостта в страната вече е под 60 на 100 000 души население.
Най-много инфектирани има в областите Монтана, Габрово и Ямбол. Габрово е на прага на зелената зона. Заболеваемостта в областта е 20 на 100 000 души население.
От "Спаси София" настояват за законови промени за ограничаване на употребата на дрога, алкохол и вейпове сред младежите
През последните години случаите на удавяне у нас са под 100, над 2400 души са спасени през 2025 г.
Доставиха експериментален препарат за лечение на хантавирус във Франция, Испания и Нидерландия
ВКС реши: Една от майките е допринесла за размяната на бебетата в болница "Шейново"
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Мъж и жена са в болница след тежка верижна катастрофа край Лясковец (СНИМКИ)