Ситуацията в Бергамо сега е много по-спокойна и контролирана. Местната болница помага в борбата с коронавируса на Милано. Това заяви в "Денят започва" д-р Анелия Първанова, която живее в Италия повече от 20 години. Тя и съпругът ѝ работят в институт за фармакологични изследвания.
Специализирани екипи лекуват по домовете леките и средни форми, а болниците не са пренаситени. Няма я тази тежест на клиничната картина от пролетта, каза д-р Първанова.
Допълни, че цяло лято хората в Бергамо са носели маски, а отношението към коронавируса коренно се е променило и е станало по-отговорно.
Цялото интервю вижте във видеото.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите